Wernisaż projektu WYMIANA 2012. CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Mamy zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy podsumowującej warsztaty, które odbyły się w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie i Zakładach Papierniczych Paper Plus w Tbilisi.

wernisaż
20 września 2012 godz. 18.00
wystawa potrwa do 7 października 2012

miejsce
CSW Zamek Ujazdowski, Sala Laboratorium

kuratorzy
Edyta Ołdak, Ewa Solarz, Ewa Gorządek

foto i wideo
Paweł Heppner

W warsztatach udział wzięli: AZE design, GANG desingn i Paulina Pankiewicz, Kompott, Marta Niemywska i Dawid Grynasz, Studio Rygalik, Ana Beridze, Shota Demetrashvili, Galaqtion Eristavi, Bessa Kartlelishvili, Miranda Motskobili, Tamar Muskhelishvili, Mariam Margishvili, Aleksi Soselia. Serdecznie dziękujemy firmie Arctic Paper za papier do katalogu oraz Pfleiderer Grajewo S.A. za płyty MFP, wykorzystane w montażu wystawy.

Druga odsłona projektu - warsztaty w Tbilisi

Już od 20 sierpnia w Tbilisi ma miejsce druga odsłona projektu WYMIANA 2012 - podczas której projektanci i artyści z Polski i Gruzji wykonają przedmioty dla pracowników fabryki Paper Plus w Tbilisi. Fabryka ta podobnie jak warszawska FSO (która brała udział w polskiej odsłonie projektu) to zakłady na zakręcie historii - po raz pierwszy od czasów swojego powstania nie produkują. Do hal, w których dawniej pracowało od kilku do kilkunastu tysięcy pracowników wchodzą projektanci i artyści, którzy z przedmiotów seryjnej produkcji wykonają pojedyncze przedmioty, obiekty, specjalnie dla pracowników fabryki.

Warsztaty dla twórców polskich i gruzińskich

W dniach 4-6 czerwca w Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu odbyły się warsztaty dla twórców polskich i gruzińskich w ramach projektu "Wymiana 2012". Po wprowadzeniu dotyczącym historii fabryki i krótkim spacerze po halach produkcyjnych, uczestnicy warsztatów wybrali materiały, z których przez dwa dni tworzyli przedmioty dla pracowników fabryk.

Lista uczestników projektu

Z przyjemnością oznajmiamy, że w projekcie ze strony polskiej udział wezmą: Aze Design, Gang Design, Kompott, Marta Niemywska, Studio Rygalik. Uczestnicy gruzińscy zostaną wytypowani przez partnera projektu - CCA in Tbilisi.

Fabryka Samochodów Osobowych na zdjęciach

Powstała dokumentacja fabryki i przedmiotów w niej zgromadzonych, która pomoże twórcom w późniejszej pracy nad projektami. Zdjęcia można oglądać tutaj.