Aze design

Wszechstronni projektanci, których prace prezentowane były były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Berlinie, Brukseli, Londynie, Łodzi, Mediolanie, Paryżu, Pradze, Tokio, Tel-Awiwie, Warszawie, Wiedniu, a długa lista publikacji prasowych zawiera m.in. takie tytuły zagraniczne jak Blueprint, Domus, Wallpaper, Interni, La Republicca, New York Times, Financial Times czy Newsweek.

Część projektów wdrażana jest pod własną marką handlową, która działa w sektorze designu zaangażowanego społecznie, współpracując z osobami wykluczonymi społecznie i długotrwale bezrobotnymi. Swoją drogę projektową określają mianem designu świadomego. Inspirują ich codzienne sytuacje i zwykłe życie. W swoich projektach sięgają zarówno po stare techniki rękodzielnicze, jak i najnowsze technologie. Łączą je z poszukiwaniem najprostszych rozwiązań i intelektualną refleksją.

www.azedesign.pl

GANG Design + Paulina Pankiewicz

Pani Jurek i Edyta Ołdak współtworzą grupę projektową GANG Design oraz Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie". Zajmują się projektowaniem przedmiotu (nie koniecznie użytkowego) często wykorzystując surowce odpadowe, lub seryjnie wyprodukowane przedmioty. W działaniach Stowarzyszenia ingerują w tkankę miejską tworząc instalacje, projektując sytuacje społeczne, rewitalizując zniszczone obiekty, angażując „przestrzenie stracone". Szczególnie interesuje je tymczasowa, miejska architektura tworzona przez mieszkańców oraz sposób oddziaływania przestrzeni miejskiej na relacje społeczne.

Za swoją działalność otrzymały nagrodę Prezydent Warszawy S3KTOR 2010 dla Najlepszej Inicjatywy Pozarządowej.

www.gangdesign.pl
www.wwarszawie.org.pl

Kompott

Studio prowadzone jest przez Maję Ganszyniec i Krystiana Kowalskiego, absolwentów wydziału Design Product, Royal College of Art Londynie. Założone w 2009 roku, gdzieś w pomiędzy Warszawą a Londynem, dziś jest jednym z bardziej interesujących studiów projektowych w Polsce. Obszar działań obejmuje design consulting dla międzynarodowych klientów w obszarze mebli, produktu, packaging design a także projektowania usług i interakcji. Są szczególnie zainteresowani tworzeniem nowych typologii i innowacji. Tworząc produkt współpracują ściśle z klientem, uwzględniając w procesie potrzeby firmy, jej strategię, rynek i możliwości produkcyjne.

Nominowani do FX International Interior Design Award 2010 w kategorii „Breakthrough Talent of the Year”, mają na koncie wystawy w Mint Gallery w Londynie czy Mediolańskim Triennale, publikacje w DOMUS, Interni czy amerykańskim Newsweeku, potwierdzają wysoką jakość ich pracy w każdym nowym projekcie.

www.lovekompott.com

Marta Niemywska

Projektantka-absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej ASP. W 2007 uczestniczyła w programie stypendialnym Erasmus na VSVU w Bratysławie, w pracowni profesora Frantiska Buriana- designera konceptualisty. Laureatka wielu konkursów, m.in. Nokia Only Planet zorganizowanego przez firme Nokia i Wydział Wzornictwa Przemysłowego, konkursu na projekt koncepcyjny nowoczesnej pamiątki z Warszawy, związanej z osoba Fryderyka Chopina (www.chopinbutton.com) , Absolut Elements 2007 zorganizowanego przez firmę Absolut, konkursu stypendialnego Dolina Kreatywna-Design zorganizowanego przez TVP. W 2008 wpisana do Słownika Projektantów Polskich, redagowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; członek grupy PG 13.

Ma na swoim koncie min. współprace z MUJI przy tworzeniu pierwszego MUJI w Polsce. W 2011 wygrała konkurs organizowany przez IWP „Young Desing”. Jury uznało ją za młodego projektanta o największym potencjale rynkowym i zawodowym.

www.martaniemywska.com

Dawid Grynasz

Architekt, projektant. Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Obecnie mieszka i projektuje we własnym studio w Warszawie. W swoich pracach z powodzeniem łączy skalę architektoniczną, z detalem wzorniczym.

Uważa, że projektowanie powinno być kompleksowe, od bryły budynku i wpisania jej w otoczenie, poprzez wystrój jego wnetrza i wyposażenie. Ma na swoim koncie współpracę z polskimi i zagranicznymi firmami min. z MUJI przy tworzeniu pierwszego MUJI w Polsce, Polską Akcją Humanitarną, czy polską firmą NAP.

www.dawidgrynasz.com

Studio Rygalik - Gosia i Tomek Rygalik

Gosia & Tomek Rygalik na co dzień projektują przede wszystkim meble, produkty i eksperymentalne obiekty użytkowe. Gosia jest pasjonatką food designu, w swojej pracy szuka inspiracji w kulturze jedzenia i jej związkach z projektowaniem. Tomek prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (PG13). Pełni również funkcję dyrektora artystycznego Comforty – wiodącej polskiej marki meblowej. Jego myślenie charakteryzuje przede wszystkim analityczne podejście do kultury materialnej i zaradność, która – jak sam mówi – jest ważną cechą polskiego designu nabytą w czasach niedostatku.

Celem projektów realizowanych przez Studio Rygalik jest osiągnięcie zaskakujących ponadczasowych rozwiązań funkcjonalnych – poprzez użycie minimalnych środków, wykorzystanie właściwości materiałów i struktur oraz eksperymentowanie z nowymi procesami.

www.studiorygalik.com